The Class Teams 2022-2023

 Primary 1

Team Leader is Liz Wiltshire

Cardiff

Liz Wiltshire (CT)

Emily Stacey (TA)

Lorraine Hutchins (SA)

Karina Kovalenko (SA)

Tracey Hearn (SA)

Rachel Adams (SA)

Shannon Fortune (SA)

Blaise

Ginny Finch (CT)

Mo Smith (TA)

Michelle Seymour (SA)

Paula Greenwood (SA)

Tracey Smyth (SA)

Lakshmi Kasetty (SA)

Toni Allen 0.8 (SA)

Julie Stone 0.6 (SA)

Emma Lucas 0.2 (SA)

Conway

Terri Madle (CT)

Anne Winter (TA)

Michelle Marigliana (SA)

Tracy Tytherleigh (SA)

Amber Draper (SA)

Nicola Lean (SA)

Pembroke

Becca Ivens (CT)

Chelsea Dale (TA)

Sharon Gudgeon (SA)

Lily Bowness (SA)

Josie Barnett 0.6 (SA)

 Primary 2

Team Leader is Rachel Wragg

Chillingham

Rachel Wragg (CT)

Emily Fisher (TA)

Michelle Barton (SA)

Pearl James (SA)

Vicky Savage (SA)

Amy Saich (SA)

Kirsty Bodin (SA)

Balmoral

Louella Wilson (CT)

Emily Murray (TA)

Debbie Milton (SA)

Andrea Clayton (SA)

Anita Cradduck 0.8 (SA)

Kira Tucker (SA)

Abbie Taylor 0.8 (SA)

Jessie Allen 0.2 (SA)

Skipton

Kate Frampton 0.8 (CT)

Helen Maurice (TA)

Penny Dillon (SA)

Tracey Gatensbury (SA)

Gabriella Wilson (SA)

Suzanne Swain (SA)

 Secondary 1

Team Leader is Emma Bryant

Colchester

Kieron Fisher (CT)

Michelle Lloyds (TA)

Aaron Attra (TA)

Victoria Gudgeon (SA)

Tiverton

Emma Bryant (CT)

Natalie Palmer (TA)

Judy Legate (SA)

Sarah Jackson (SA)

Judy Brown (SA)

Trish Page 0.2 (SA)

Dover

Alice Rawlings (CT)

Sandra Young (TA)

Tracey Robinson (SA)

Jo Browne (SA)

Trish Page 0.6 (SA)

Pendennis

Nikki Taylor (CT)

Clare Millar (TA)

Rhiannon Ebbage-Taylor (SA)

Nick Tymms (SA)

Ruth Jenkins (SA)

 Secondary 2

Team Leader is Jo Davis

Windsor

Hayley O'Donnell (CT)

Sam Silman (TA)

Tammy Smith (SA)

Suzie Bishop (SA)

Suzanne Metcalfe (SA)

Oxford

Eleanor Hay (CT)

Jonny Schooley (TA)

Vikki Elliot (SA)

Dani Giles 0.8 (SA)

Charlene Ross (SA)

Totnes

Tim Regan (CT)

Lisa Dobson (TA)

Evie Hutton (SA)

Yasmin Williams (SA)

Carisbrooke

Jo Davis (CT)

Lisa Bishop (TA)

Anna Urzedowska (SA)

Hannah Williams (SA)

Louise Cable (Interever)

 Post-16

Team Leader is Emily Craggs

Plympton

Aaron Gerfen (CT)

Sharon Giles (TA)

Sharon Cox (SA)

Laura Brahem 0.8 (SA)

Wallingford

Karen Griffiths (CT)

Sandra Cladingboel (TA)

Ray Drewek (SA)

Flint

Maryjane Bennett (CT)

Janette Chadbond (TA)

Sian Norris (SA)

Chris Mason (SA)

Dunnottar

Emily Craggs (CT)

Helen Simpson (TA)

Rachel Carle (SA)

Ali Barlow 0.9 (SA)

WOW+

Louisa McClure (WOW Manager)

Nicola Hall (Employer Engagement Officer)

Castle @ Theale

Lead Teacher is Sam Raw

Winchester

Alicia Hobbs (CT)

Lauren Bailey (HLTA)

Emily Cuthbert (HLTA)

Lulworth

Suzanna Lane (CT)

Karin McGourty (HLTA)

Sophie Glazbrook (HLTA

Staffing CT = Class Teacher; TA = Teaching Assistant; SA = Support Assistant; HLTA = Higher Level Teaching Assistant